Rośliny z rodziny Araceae - Ilustrowana Baza Danych     Od dzieciństwa interesował mnie świat roślin. Zacząłem kolekcjonować doniczkowe okazy z rodziny Araceae w 1996. Moimi pierwszymi były: Zantedeschia aethiopica, Monstera deliciosa i Spathiphyllum 'Mauna Loa'. W 1999 udało mi się dostać pierwsze gruntowe aroidy: Arum italicum 'Pictum' i Arisaema amurense, które posadziłem w moim ogrodzie. Wymieniałem się roślinami z innymi hobbystami, dając ogłoszenia w czasopismach. Aroidy było bardzo trudno dostać. Wiele moich roślin wyginęło, inne musiałem wydać, bo urosły zbyt duże.
     W 2001 kupiłem komputer i zacząłem pisać te strony. Fotografowałem rośliny analogowym aparatem i skanowałem zdjęcia. Dopasowywanie zdjęć było bardzo czasochłonne. Odwiedzałem kwiaciarnie i centra ogrodnicze aby znależć materiał, co do dziś robię. Dostałem także pozwolenia na publikację zdjęć z popularnych magazynów i książek.
     W 2005 przejąłem Centrum Identyfikacji Aroidów należące do The International Aroid Society. Jeśli masz jakieś niezidentyfikowane rośliny z tej rodziny, możesz do mnie wysłać zdjęcia. Jeśli masz jakiekolwiek ciekawe zdjęcia aroidów i chcesz, abym je opublikował, wyślij.

Z poważaniem, Marek Argent.strona założona: 2002-02-11
zaktualizowana: 2009-05-21